Dermatologia
Schorzenia dermatologiczne to powszechny problem występujący u psów i kotów. Istnieje wiele przyczyn, które mogą wywołać zmiany na skórze lub jej wytworach. Najczęściej są to inwazje pasożytów i schorzenia bakteryjne, ale w niektórych przypadkach problem może być bardziej złożony. Wyłysienie czy stan zapalny skóry może wynikać też z alergii pokarmowej lub zaburzeń hormonalnych.
Co oferujemy?
Do każdego Pacjenta podchodzimy indywidualnie. Przeprowadzamy wywiad dermatologiczny z Opiekunem, badamy klinicznie zwierzę oraz wykonujemy specjalistyczne badania dodatkowe, które pomagają ustalić przyczynę problemu.
Wdrażamy skuteczne i bezpieczne leczenie, dostosowane do stanu zdrowia zwierzęcia i monitorujemy postępy leczenia.
Badania:
1Badanie cytologiczne
Polega na pobraniu materiału z miejsc zmienionych chorobowo na skórze. Dzięki niemu można określić wygląd komórek znajdujących się w pobranym materiale w sposób nieinwazyjny. Wskazaniem do cytologii mogą być choroby pęcherzowe, bakteryjne, wirusowe, grzybice skóry. Jest to badanie bezbolesne.
2Trichogram
Ocena budowy włosa określana podczas trichogramu daje informacje na temat aktywności choroby i szybkości oraz typu wypadania włosów, a także pozwala na wykluczenie niektórych przyczyn nadmiernego
ich wypadania. Wykonanie tego badania jest niezwykle pomocne przy leczeniu chorób pasożytniczych jak również diagnostyki wyłysień.
3Zeskrobiny
Badanie wykonywane w celu stwierdzenia obecności pasożytów.
4Posiewy mykologiczne i bakteryjne
5Badanie w świetle lampy Wooda
Badanie pozwalające zdiagnozować grzybicę skóry już przy pierwszej wizycie.
6Diagnostyka chorób uszu
Określenie głównej przyczyny pierwotnej nawracającego stanu zapalnego kanału słuchowego oraz dobranie odpowiedniego leczenia.
7Diagnostyka alergii oraz testy alergiczne
Badanie, które pozwala określić na co Twój zwierzak jest uczulony oraz jak możemy mu pomóc aby poprawić komfort życia.
8Biopsje skóry
Badanie polegające na pobraniu fragmentu zmienionej chorobowo skóry. Fragment chorobowo zmienionej skóry oceniany jest w certyfikowanym laboratorium referencyjnym.
Jak przygotować się do wizyty?
Umów się na wizytę
Zadzwoń lub skorzystaj z rejestracji online. Badanie potrwa około 30 - 40 minut.
Nie kąp psa/kota
Na trzy dni przed wizytą nie kąp psa/kota, nie czyść mu uszu oraz zrezygnuj z podawania dotychczas stosowanych maści bądź innych preparatów. Pozwoli to lekarzowi na ocenę rzeczywistą stanu skóry.
Karma
Przed wizytą zrób zdjęcie składu karmy, którą podajesz swojemu Pupilowi albo zapisz jej nazwę w notesie.
Informacja na temat sposobu żywienia Twojego psa lub kota jest dla nas bardzo pomocna.
8h na czczo
W trakcie konsultacji dermatologicznej często decydujemy się na badania krwi, szczególnie przy podejrzeniu chorób tła endokrynologicznego. Pamiętaj żeby Twoje Zwierzę było na czczo minimum 8h.