fbpx

Profilaktyka


Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego profilaktyka stanowi kluczową rolę w zapobieganiu wszelkim schorzeniom. Sprawdź, co musisz wiedzieć o wizytach kontrolnych, szczepieniach i odrobaczaniu.

Nasza przychodnia oferuje:
- wizyty profilaktyczne w celu oceny stanu zdrowia zwierzęcia
- wizyty adaptacyjne dla szczeniąt i młodych psów
- profilaktykę przeciwko chorobom zakaźnym
- profilaktykę przeciwko pasożytom zewnętrznym i wewnętrznym
- wydawanie paszportów dla zwierząt domowych
- wydawanie zaświadczeń o stanie zdrowia przed planowanym wyjazdem za granicę
- wydawanie zaświadczeń o stanie zdrowia przed wystawą
- profilaktyczne badania krwi
- profilaktyczne badanie kału
- czipowanie zwierząt

WIZYTY PROFILAKTYCZNE W PRZYCHODNI
Jeśli Państwa pies lub kot jest zdrowy, wystarczy zabrać go na wizytę raz do roku, przy okazji szczepienia ochronnego. Lekarz weterynarii, zanim zaszczepi zwierzę, przeprowadzi dokładne badanie kliniczne. Obejrzy pupila, omaca jego brzuch, sprawdzi uzębienie, zewnętrzny kanał słuchowy, spojówki, barwę błon śluzowych, osłucha pracę serca i płuc i oceni zachowanie. Jeśli wszystko będzie w porządku, zaszczepi zwierzę.


WIZYTY ADAPTACYJNE W PRZYCHODNI
Skierowane są przede wszystkim dla szczeniąt. Zachęcamy do zabierania szczeniąt i młodych psów do przychodni przez pierwsze pół roku życia co miesiąc, na zalecane odrobaczanie. Lekarz weterynarii oceni rozwój pupila oraz zbada go klinicznie przy okazji każdej z wizyt.
Pupil powinien oswoić się z zapachem przychodni oraz specyfiką pracy. Warto nagrodzić go po każdej wizycie u lekarza weterynarii psim smakołykiem. Dzięki temu, będzie lepiej kojarzył to miejsce i każda kolejna wizyta w przyszłości nie będzie dla niego aż tak stresująca.
Proszę pamiętać, że szczenięta niezabezpieczone przed chorobami zakaźnymi powinny być wnoszone do przychodni na rękach lub w transporterze. Nie powinny mieć kontaktu z innymi psami w poczekalni.