fbpx

Chirurgia


W naszej Przychodni dbamy o to aby każdy zabieg chirurgiczny był zabiegiem bezpiecznym. Kwalifikacja pacjenta do zabiegu odbywa się po konsultacji z chirurgiem.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa zabiegów chirurgicznych najpierw zalecamy badania krwi. Wszystkie funkcje życiowe zwierząt podczas zabiegu są stale monitorowane za pomocą kardiomonitora.

Wykonywane zabiegi:

1) Sterylizacja i kastracja.
2) Cesarskie cięcie.
3) Usuwania ciał obcych z przewodu pokarmowego .
4) Szycie ran.
5) Chirurgia onkologiczna.
6) Plastyka skóry.
7) Chirurgia układu moczowego.
8) Korekcji wad wrodzonych
9) Chirurgii oka i powiek
10) Chirurgiczne leczenie przepuklin
Mój pies jest stary, czy można operować?

Pewne schorzenia chirurgiczne mają tylko starsze zwierzęta. Zabieg operacyjny często jest jedyną drogą w celu zmniejszenia cierpienia i ratowania życia Państwa psa. W naszej praktyce zdarzało się operować psy nawet 18 letnie. Tacy pacjenci przed zabiegiem wymagają dodatkowych badań takich jak: echo serca, badania krwi, RTG. Prawidłowe wyniki są dla nas zielonym światłem do niesienia pomocy starszym zwierzętom

Jak mam przygotować psa do zabiegu?
1) W dniu zabiegu zwierzę musi być 6-12 h na czczo, gdyż wypełniony przewód pokarmowy jest dodatkowym obciążeniem układu krążenia oraz stanowi zwiększone ryzyko zachłyśnięcia.
2) Wodę odstawiamy na 1h przed zabiegiem.
3) Jeżeli zwierzę cierpi na chorobę przewlekłą np. cukrzycę, choroby tarczycy, należy skonsultować z chirurgiem sposób podawania leków w dniu operacji.
4) W dniu poprzedzającym zabieg unikamy długotrwałych treningów i zabaw.
5) Przed samym zabiegiem konieczne jest wyjście na spacer, w czasie którego zwierzę odda mocz i kał.
6) W wyznaczonym terminie zabiegu zabieramy do przychodni książeczkę zdrowia zwierzęcia oraz ulubiony kocyk bądź ręcznik psa/kota.

Jak mam dbać o psa/kota po zabiegu?
W naszej przychodni zwierzęta przebywają pod opieką do momentu wybudzenia. Pacjent jest wydawany do domu w stanie stabilnym, wybudzonym. Każdy właściciel otrzymuje zalecenia pooperacyjne, indywidualnie dobrane do pacjenta przez lekarza chirurga w zależności od charakteru operacji.
Po zabiegu Państwa pies będzie przechodził okres rekonwalescencji. Wyprowadzać należy psa na krótkiej smyczy, aby nie biegał i nie wykonywał intensywnych zabaw. Stosowanie się do zaleceń pozwala na zwiększenie komfortu psa i skrócenie okresu rekonwalescencji.